Restaurace s večerkou

29.06.2013 00:42

Ateliérová tvorba II. | LS 2012/2013 | Vedoucí práce: Ing. arch. Martin Náhlovský

Místo: Ostrava - Proskovice, Moravskoslezký kraj, ČR

Novostavba restaurace s večerkou se nachází v jižní části obce Proskovice, na pomezí nově vystavěných a původních rodinných domů. Jednopodlažní obekt je z části zastřešen šikmou a z části plochou střechou. Umístění objektu na parcele umožňuje orientaci prosklených prostorů restaurace na západní stranu. Krytá terasa umožňuje venkovní posezení.

 
Objekt se nachází v jižní části obce Proskovice (jižní okraj Ostravy), na pomezí nově vystavěných a původních rodinných domů, spolu s dalšími dvěma stavbami tvoří jádro občanské vybavenosti v této oblasti.
 
Objekt restaurace s večerkou je navržen na trojúhelníkové parcele a vzhledem k orientaci ke světovým stranám se přímo nabízí orientace objektu na jižní a zápasní stranu. Hlavní vstupy do restaurace a večerky jsou navrženy z jižní strany, vstup pro zaměstnance a zásobování ze severní strany a vstup na terasu ze západní strany. Umístění objektu na parcele umožňuje orientaci prostorů prosklených prostorů pro zákazníky na jižní a západní stranu. Objekt je jednopodlažní a z části zastřešen šikmou a z části plochou střechou. Terasa umožňuje, za příznivého počasí, venkovní posezení. Část terasy je zastřešena. Restaurační část objektu a terasa se otevírají směrem na západ. Zásobování restaurace i večerky je řešeno ze severní strany.

Půdorys objektu byl využit ke studentské práci studenta 4. ročníku Střední školy nábytkářské a obchodní, obor: Nábytkářská a dřevařská výroba. Autor návrhu zařízení interiéru kavárny: Radek Mráček. Vizualizace interiéru kavárny ZDE .